• sanal kurdu Na' Sanalın Kurduna Hoşgeldiniz!
  • Bu Forum Tamamen Üye Paylaşımları İle Gelişmektedir.
  • Sanal Kurdu Türkiye'nin En Geniş Kapsamlı Forumlarındandır .
Hoşgeldin Misafir ! Giriş Kayıt Ol

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VESTEL SMART TV İNCELEMESİ (42pf7017)

[Resim: D656E799A04B293CE8D4494243CA3BF0.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png][/url]

Merhaba arkadaşlar.. 
uzunca bir süre forumlarda Vestel Smart Tv yi araştırdım ama maaesef işime yarar bir inceleme bulamadım bende ya nasip deyip televizyonu aldım ve işte ilk incelememle karşınızdayım. Televizyonla ilgili dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olacağımdan emin olabilirsiniz.. 

Öncelikle teknik özellikler ve donanımlar.. 
-42" 1920X1020 Çözünürlüğe Sahip Full HD Led Tv 
-TÜRKİYEDE ÜRETİLEN İLK SMART TV 
-Vestel teklonojisi olan Pixellence'nin 2. versiyonuna sahip 
-Dahili HD uydu alıcısı var.(kart takılabiliyor) 
-İnternete kablosuz olarak bağlanabiliyor ve bunun için gerekli olan usb dongle içinden hediye olarak çıkıyor. 
-DLNA teklonojisine sahip(yani bilgisayarınız ve cep telefonunuzla kablosuz olarak bağlnabiliyor) 
-Panel 100 HZ hızında movie sence özelliği ile 400 HZ çıkıyor. 
-4 adet HDMI ve 2 adet USB girişine sahip 
-takdığınız USB hafıza ile PVR özelliğine sahip. v.s. (detaylar için vestel smart mikro site 

gelelim bol fotoğraflı incelememe.. 

Vestel servis elemanları telefonla aldıkları randevu saatinden 1-2 saatlik sapmayla televizyonu devasa kutusu ile getirdiler.. 

[Resim: E76D2F71E920C7CE84EE1C3A608963E0.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png]

5 dakika süren kurulumu yaptılar 10 dk de tv hakkında muhabbet ettik ve gittiler.. 
kutu içeriği 

[Resim: 8FE381EE386FE3C021B628A0025FDB5E.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png]

öncelikle tv sehbasındaki uydu alıcısı scart v.s kablolar 3lü priz gibi ıvır zıvırı ortdan kaldırdım malum dahili uydu alıcısı olduğundan tek ihtiyacımız olan bir fiş ve anten kablosuSmile 
tv nin bağlantı noktaları.. 

[Resim: A782B84BE4BBCD0F54578D069E695BE8.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png]

USB ve Uydu kart girişleri.. 

[Resim: FBE764F1BF4A4A5747998B96B9259977.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png]

Televizyonumuzu prize takıp uydu anten kablosunuda bağlayıp açıyoruz kanallar fabrikan ayarlanmış olarak geliyor ve görüntü karşımızda.. 
Biraz menü görüntülerine bakalım.. 
Ana menü 

[Resim: C3058E8731A2208A9E6443AAACFCE98F.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png]
 siyah üzerine altın rengi menü tasarımı gerçektem çok şık duruyor tasarım olarakta çok sade bir tasarım seçilmiş doğrusu ben beğendim herşey yerli yerinde.. 
Uydu için ince ayarları yapıyoruz kanallar ayarlanmış olsada starın yeni frekansını girmeyi unutmuşlar yeni frekansları girdim şimdiye kadar kullandığım en basit ve kullanışlı uydu yazılımı diyebilirim kanal bulmak ve özellikle yerlerine düzenlemek çok basit.. 
sadcoDX denilen bilmediğim bir özelliğide var

[Resim: E5CB2838E84FC5C8673C13E91676E737.jpg][Resim: m-sikayet.png]

dahili HD uydu alıcıları Biss şifreleme olmadığından tavsiye etmiyorlardı ancak gördüğüm kadarıyla bunda o da var her ne kadar ne işe yaradığını bilmesemde 

[Resim: 37DD2FC9CB93C08151769D58A109FC7E.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png]

kutu içinden çıkan USB dongle kullanarak mevcut kablosuz ağımıza bağlanıyoruz

[Resim: C739688AD435E4FB669BF3EA32B9BE42.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png]

ağı hızlı bir şekilde görüyor ancak çekim kalitesi biraz zayıf 
internet bağlantısınıda yaptıktan sonra öncelikle tv için 

[Resim: 2C5788560BE412620D7260F13396D585.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png]
 yeni bir yazılım var mı diye kontrol ediyorum malum tv nin çıkacak yeni yazılımlarla kendini geliştirme özelliği var. ancak görüyorum ki vestel tv yi fabrikadan sıcak sıcak gönderiyor öyleki mevcut yazılımın tarihi 24 şubat 2012. 
İnternet bağlantısınıda kurduktan sonra sıra geldi tv ye adını veren meşhur smart tv fonksiyonuna

[Resim: 62292EC7021B8EAA608781176BAFD9EB.jpg][Resim: m-sikayet.png]

devasa kumandamızın sol üst köşesinde bulunan internet tuşuna basıyoruz öncelikle karşımıza internete bağlandığımıza dair bir uyarı geliyor hemen ardından da smart tv ana menüsü geliyor

[Resim: 1995099FC250472B39EBB2C53BBB5479.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png]
 televizyon diğer smart tv lerde görmediğim vestel tarafından geliştirilen bir arayüze sahip ve doğrusu beklediğimden çok daha zengin bir içeriği var gazeteyi oturduğunuz yerden rahatlıkla okuyabiliyorsunuz
[Resim: 54331B95DE6C3793BB3B2431C0D24599.jpg][Resim: m-sikayet.png]

bazı dizilerin geçmiş bölümlerini izleyebiliyorsunuz

[Resim: E6FE1EA50EDBA9B8866ACD24C3FBC811.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png]

anacak görüntü kalitesi vasat youtube falanda aslında gayet hızlı açılıyor facebook v.s hepsi var ama ne olursa olsun bana sorarsanız elinin altında laptop olan biri için son derece gereksiz bir özellik 
tüm ayarları yaptıktan sonra elimde 16 GB lik belleği taktım anında gördü 
media player menüsünün görünüşü 

[Resim: 84369FCF8AE1708935E86D06DB017E99.jpg][Resim: m-sikayet.png]

takdığım usb ye tv yi test edebilmek için hd mkv ler yüklemiştim anında gördü ve sorunsuz oynattı şunuda belirtmeden geçemeyeceğim nerdeyse gördüğüm en güzel en net görüntüydü doğru tv yi seçmenin mutluluğuyla oluşan bir sırıtmayla videoların hepsini izledim hepsi sorunsuz ve mükemmeldi.. 
aşağıda tv nin sd ve hd performansına ilşkin çektiğim fotolar var fotoğraflar görüntü kalitesini tam yansıtmasa da en azından fikir verir.. 
bu arada en merak ettiğim özelliklerinden biri olan DLNA yı da denedim tv nin yanında verilen nero Media Home 4 ü bilgisayarınıza kuruyorsunuz arayüzü çok basit bir proğram tv nizde görmek istediğiniz klasörü işaretliyorsunuz hepsi bu kadar fotoğraflar video ve müzikler anında kablosuz olarak tv de hatt hd mkv de denedim hiç takılmadan oynattı..

[Resim: 084667C224DEEB756278623AB7473243.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png]

ve merakla beklediğinizi düşündüğüm görüntü kalitesinden örnekler.. 
Önce SD görüntüler.. 
star tv sd 

[Resim: 2BAD596F927361D260222468A0863548.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png]

fox tv sd1 

[Resim: 1D74C1FCE15143963A1B32AC8BDA9EF8.jpg][Resim: ayarlar.png][Resim: m-sikayet.png][url=http://forum.donanimhaber.com/m_58849158/tm.htm#]

fox sd 2 

[Resim: 4D27CA881F4C555E4B0BC493C1D2A70F.jpg]

inceleme için : mehmet ali şahan'a teşekkürler 

Brak stałej pracy, znaczne zadłużenie czy kiepska wypłata nie są kłopotem dla planujących wziąć kredyt gotówkowy - przynajmniej mowa w tym momencie o czytelnikach naszej strony. Prawda jest taka, że umieściliśmy w serwisie informacje, które sprawiają, iż trafienie na kredyt bez zaświadczeń,pożyczka bez zaświadczeń, naturalnie całkiem nisko oprocentowany, to żadne utrudnienie.kredyt bez zaświadczeń, Jednak serwis nie ma wyłącznie informacyjnego charakteru - także można najzwyczajniej w świecie załatwić sobie za jego pośrednictwem kredyt bez bik.pożyczka pozabankowa

Bezrobocie, zadłużenie albo kiepska wypłata nie są kłopotem dla planujących wziąć kredyt gotówkowy - przynajmniej mowa w tej chwili o naszych czytelnikach. Fakty są takie, że przedstawiliśmy na owej stronie wartościowe porady, które sprawiają, iż natrafienie na kredyt bez zaświadczeń,pożyczka bez zaświadczeń, oczywiście nisko oprocentowany, to żaden kłopot.kredyt bez zaświadczeń, Jednakowoż wortal nie ma tylko informacyjnego charakteru - także można najzwyczajniej załatwić sobie właśnie za jego pośrednictwem kredyt bez bik.pożyczka pozabankowa kredyt na dowod kredyt gotowkowy kredyt konsolidacyjny kredyt bez bik

Brak stałej pracy, znaczne zadłużenie bądź beznadziejna płaca nie są problemem dla pragnących pozyskać kredyt gotówkowy - a przynajmniej mowa w tym momencie o naszych czytelnikach. Fakty są takie, że zamieściliśmy na wortalu przydatne artykuły, które powodują, iż trafienie na kredyt bez zaświadczeń,pożyczka bez zaświadczeń, oczywiście całkiem nisko oprocentowany, to nic problematycznego.kredyt bez zaświadczeń, Jednak serwis nie posiada tylko czysto informacyjnego charakteru - również można po prostu załatwić sobie za jego pośrednictwem kredyt bez bik.pożyczka pozabankowa

Foruma atla:

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Misafir